Jablanički okrug Jug Srbije Lebane Sport Vesti

Košarkaši Radana pobedili i u Sokobanji rezultatom 81:52

Sinoć od 19 časova košarkaši Radana pobedili su u sportskoj dvorani u Sokobanji istoimenu ekipu domaćina rezultatom 81 : 52 u petom kolu druge Srpske lige Istok. Tako su zeleno beli iz Lebana zadržali vodeću poziciju na tabeli a domaćin pretrpeo svoj četvrti poraz od početka takmičenja.

KK Sokobanja – KK Radan 52 : 81 (7:19, 11:18, 20:23, 14:21 )

Delegat na utakmici bio je I. Roso iz Niša a sudijski par činili su M.Markovic iz Niša i N. Avramović iz Zaječara.

Ekipa iz Lebana kontrolisala je rezultat od samog početka meča završivši prvu četvrtinu sa 12 poena razlike, tačnije rezultatom 7 : 19. Poenima koje je postizao u nizu, najbolji igrač KK Radana Dimitrije Ivković, na odmor se otišlo sa rezultatom 18:37. Ostatak meča iskusna ekipa zeleno belih nastavlja da dominira, sve vreme imajući dvocifrenu prednost pa tako preostale dve četvrtine takođe dobija u svoju korist.

Poene za KK Radan postigli su: Dimitrije Ivković – 25, Dušan Stojanović – 2, Milan Bogdanović – 3, Đorđe Jović – 13, Aleksandar Ilić – 9, Nikola Denić – 14, Miloš Zdravković – 11, Petar Mitić – 2, Nikola Veličković – 2.

Sledeći meč Lebancani dočekuju ekipu Jastrebca iz Aleksinaca.