Jablanički okrug Jug Srbije Medveđa Vesti

Trijumf košarkaša Jablanice na svom terenu

U okviru 13. kola I MUŠKE REGIONALNE LIGE – ISTOK, KK „Jablanica“ ugostio je u petak, 22.decembra u Medveđi ekipu OKK „Junior“ iz Niša i tom prilikom zabeležio pobedu rezultatom 83:77.

Odavno u Medveđi nije viđena interesantnija košarkaška predstava. Gosti su od samog početka pokazali zašto su fizički možda i najspremnija ekipa lige, nametnuvši brzu igru u tranziciji i presing po celom terenu u odbrani. Naši košarkaši uspeli su da nađu odgovor za takvu igru protivnika, ali je na poluvremenu „Junior“ ipak vodio – bilo je 32:38. Međutim, u drugom poluvremenu, čini se nikad brojnija publika u Medveđi bila je svedok fantastične borbe naših momaka, koji su nametnuli svoj stil igre protivniku. Uz podršku sa tribina, „Jablanica“ je uspela da u poslednja dva minuta preokrene meč u svoju korist i ostvari još jednu vrlo značajnu pobedu na domaćem terenu. Treba istaći odličnu partiju kapitena Danila Bubala, koji je ubacio 35 poena, ali i šut za tri poena koji je Mladen Nikolić pogodio za vođstvo Jablanice na 45 sekundi pre kraja meča i kojim je, može se slobodno reći, rešio pitanje pobednika.